87. הא, שוב אני

IMAG1576

דוריאן רואה אותי מגיעה לאסוף אותו מהגן 🙂  

נעלמתי קצת, אני יודעת. וזה לא שלא היה לי מה לכתוב או לספר, להפך, כמעט כל יום התחלתי לכתוב פוסט בראש וחשבתי שמתישהו אני אצליח להגיע למחשב אבל החיים האלו לא ממש מתחשבים ברצונות שלי, וככה עברו להם חודשיים. ועכשיו כשאני מנסה לחשוב מה עבר עלינו אני זוכרת בעיקר חלקיקים מאירועים.

IMAG9841

לנון קוראת לשמלה הזו "שמלת חנן הגנן"

אני אתחיל מהסוף.

ביום שני עלתה לשידור תוכנית גרמנית עם ראיון איתי. זה התחיל באי מייל מבחור שעובד בערוץ גרמני מרכזי, הוא הסביר שהם עושים ראיונות עם זרים בהמבורג, מבקשים מהם להראות את ההמבורג שלהם, וישמחו להפגש איתי. הבחור, שטפן שמו, חביב ונעים, הסביר לי את הקונספט על כוס קפה, הוא אמר שיש להם עשרה אנשים מכל העולם ואני על תקן הישראלית. אבל איך מצאת אותי? תהיתי. והוא ענה שהוא פשוט גיגל "ישראלים בהמבורג".

IMAG8084

החלטנו שהוא יבוא לסדנאת בישול אחת (היה סטרס לא נורמלי), ואז נפגש ליום צילומים נוסף בבית הקברות היהודי של אלטונה (היכן שאני מדריכה סיורים כבר שנים ואחד מהמקומות הכי אהובים עליי בעיר בצורה הכי לא קינקית שקיימת – כהיסטוריונית),IMAG8457.jpg

 בריפרבאן (היכן שהביטלס החלו את דרכם), על אחד מהמבנים מול הנמל, ונקנח בשטאדטפארק, המקום הכי אהוב עליי בעיר, הפארק ליד הבית, שם נפגשנו עם מארק והילדים.

IMAG8508.jpg

ובכן, הכל היה בגרמנית ויום וחצי של צילומים הפך לארבע דקות שידור אבל בסך הכל אני מרוצה מאוד, היה ממש מרגש ומשמח וכולם פירגנו ועל הבוקר שלשום הבחורה מבית הקפה הפורטוגזי אמרה לי שראתה אותי בטלוויזיה וזה היה חמוד ומצחיק. תודה למי שראה! והנה לינק אם עוד לא ראיתם:

https://www.zdf.de/nachrichten/drehscheibe/eine-weltreise-durch-hamburg-2-100.html

imag8018.jpg

אז מה קרה כל הזמן הזה? דוריאן כאמור, התחיל קיטה (לא, זו לא שגיאת כתיב לכיתה, זו המילה הגרמנית שמקצרת את המונח "מעון יום לילדים"), לשמחתנו ההסתגלות עברה בצורה חלקה ונעימה, הוא שמח בבוקר, עולץ, רץ לגננים, משחק עם הילדים, ומאוד מאושר שם. הוא גם התחיל ללכת סוף סוף אחרי שהתחלתי לפתח חרדות כי ילדי בקע רוב הזמן מתחילים ללכת מאוחר. הוא לא ניסה ללכת עצמאית הרבה אבל אז, יום אחד, לקח כמה צעדים ומאז רץ בצורה מאוד יציבה ומלאת בטחון. הוא מתרוצץ ללא הרף, מראה לי בכל יום בכל שעה איזה חזק הוא פיזית, ואיזה שובב ופושטק הוא יכול להיות.

הוא התחיל לדבר קצת (עוד חרדה איומה שיש לי כי ילדי בקע מתחילים מאוחר יחסית), כבר התחלתי ללמד אותו קצת שפת סימנים אבל אז הוא התחיל לומר עוגה, גלידה, וגבינה, וגם אופה, ופאפא, אז הבנתי שאולי מצבנו לא כזה קשה.

IMAG9330.jpg

אבל החרדות, הוי החרדות האלו, איך אני לא נותנת להן לסחוף אותי למערבולת המטורפת שהן יוצרות? לא מזמן היכתה בי הבנה עמוקה, שלהיות אמא, להיות הורה, פירושו לחיות בחרדות איומות תמידיות. ואני בכלל לא אדם חרדתי, אבל המקרה של דוריאן ומה שעבר עלינו יחד עם משבר גיל 40 וקצת יחד עם חוסר יציבות וחוסר שקט נפשי הכל מוביל אותי ליצירת פחדים, מדומיינים לרוב, ללא אחיזה במציאות, שקשורים לילדים, אל מארק, אליי, אלינו. ולפעמים הפחדים האלו משתקים אותי. עושים לי כאב ראש. אז אני מנסה להדחיק אותם, אבל תסמכו עליהם שהם יצופו בשעות משבר.

IMAG9246.jpg

שמחתי שדוריאן בקיטה סוף סוף, שמחתי שיש לי בבוקר כמה שעות קצרות (חמש שעות ללא ילדים זה כלום, כל אחד יאמר לכם את זה – כלום!) לצאת לשטאדטפארק אהובי בבגדי ריצה ומוסיקה משמחת במיוחד, לרוץ בטבע, כמו בתוך יער (הי, אני אילתית, שטדאטפארק זה יער!), להנות מהשמש (אפריל ומאי היו נהדרים ברמות של כפכפים וחום מדהים שבעיקר גרם לי לחייך – עוד על הקיץ הלא נורמלי שיש לנו בהמשך), להשקיע קצת זמן בעצמי, בגוף שלי, בשמחה שלי. וככה חודשיים רצתי עם חיוך, ואז בוקר אחד, לפני שלושה שבועות, לא יכולתי לדרוך על עקב ימין ואמ אר איי הראה שיש לי שם דלקת ומשם הדרך לשבועיים קורטיזון וקביים (שאני לא ממש יכולה להשתמש בהם עם עגלת ילדים) הייתה קצרה. האורתופד הבטיח שאחזור לרוץ ביולי ואני מחכה בקוצר רוח כי הזמן שלי בפארק חשוב ביותר לשפיות שלי, וגם לפרוייקט "חוזרת למשקל של לפני ההריון" שלי.

IMAG9272.jpg

אגב שטאדטפארק, מארק ואני הלכנו לראות את רינגו סטאר,ניחשתם נכון, בשטדאטפארק- יש שם מקום לקונצרטים תחת כיפת השמיים ומעולם לא היינו שם (אבל שמענו עשרות קונצטרים משם) וסוף סוף, מארק קנה לנו כרטיסים (בהפתעה, בערך, רשמתי את זה בלוח שנה ונתתי קצת רמזים). דודה חגה האהובה באה לשמור על הפושטקייה ואפילו יצא לי להאזין לתוכנית על רינגו ב 88, וההתרגשות הייתה בעיצומה. חצי שעה לפני שיצאנו העלתי תמונה לסטוריז עם חולצה של הביטלס וחבר מאינסטגרם כתב "לא שמעת שההופעה נדחתה?". רינגו היה חולה. יו איזה מבאס.

IMAG0574.jpg

אין רינגו!

ההופעה התקיימה יום למחרת ולמזלנו דודה חגה יכלה לבוא שוב! הייתי מאוד ביקורתית כלפי הקהל היבש והמשעמם ורינגו שלא היה במיטבו (קולית, פיזית הוא נראה נהדר!) – אבל בשורה התחתונה עשיתי חיים ושרתי ורקדתי והיה לי כיף ויו ראיתי את פאקינג רינגו!

IMAG0674.jpg

IMAG0659.jpg

ניסיון שני – יש רינגו!

מה עוד חדש אצל דוריאן?

IMAG8628

בקצרה: יומיים בבית חולים כי הוא לא הפסיק לצרוח ולבכות ולא ישן בכלל – הפחד כמובן היה מבקע מחודש אבל עשו כל בדיקה אפשרית – רנטגן, אולטראסאונד, ובדיקות דם למכביר, ולא מצאו כלום. והאפיזודה הזו עברה פתאום כמו שהגיעה לשמחתנו הרבה ביותר. היינו בבדיקה החצי שנתית אצל הניורולוגית, עשינו שתי בדיקות אולטראסאונד לאשך טמיר (אני בחרדה והכחשה בעיקר כי הוא כבר בן שנה וחצי ובעיקר כי לא יודעים אם בכלל יש אשך – תופעה ידועה אצל ילדי בקע) ובעיקר כי יום אחד הוא ירצח אותי כי כתבתי על זה בבלוג. כרגע המליצו על אמ אר איי, שוב, וכמעט חנקתי את האורולוגית שלשום – דם יזע ודמעות עד שעשינו אחד באפריל, לא יכלו לחשוב על זה לפני כן???

imag8020.jpg

imag1345.jpg

ולסיום קורות דוריאן אספר שהוא נדבק בפה והגפיים בשבוע שעבר וחששתי כל כך אבל למזלנו הרב ביותר זה היה מקרה פשוט ומהיר והוא סבל מעט מאוד. בעיקר פחדתי שלא יוכל לאכול וזה יהיה סיוט כי הילד, שמחה לבשר שוב ושוב, אכלן, גרגרן, אוהב לאכול והרבה, וכל היום, והכל. לא משנה מה נשים מולו הוא יאכל את זה בתאבון.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

ולגזרת האקטיביזם: כרגע אני מארגנת לבד את הקוביות של אנונימוס, כי המארגן שהיה איתי פרש. יש לנו מקום חדש להפגנה – ממש במרכז העיר, ובחודשיים האחרונים הקבוצה התגבשה לחבורה נהדרת ומגוונת ששמה את הקוביות של שבת במרכז. אני כל כך אוהבת את האנשים האלו וגאה במה שאנחנו עושים.

IMAG0414.jpg

IMAG9735.jpg

מחר מתחילה הפגנה של 24 שעות באלכסנדרפלץ – אני אסע בבוקר, אהיה אחת מהמארגנות של המשמרת הראשונה ואז אסע לפוטסדאם ליום ההולדת של האחות מברלין. אני חושבת שבטח אחזור להפגנה לפנות בוקר. בכל מקרה, ברלינאיות – אני אשמח לראותכן! אז אם תגיע לאלכסנדרפלץ מ 12:00 ביום שבת אני אשמח לחבק אתכן!!! (ואני גם אחזור לברלין באוגוסט עם לנון, למצעד בעלי החיים, ואז יהיה לי יותר זמן).

האירוע שהכי מרגש אותי כרגע הוא הקרנה של סרט דוקומנטרי מאוסטרליה שאני מארגנת. קיבלתי את רישיון ההקרנה מהיוצרים (כי ככה הם בעצם רוצים להפיץ את הסרט), ואחרי חיפושים ופניות, אחד מבתי הקולנוע העצמאיים והקטנים שאני אוהבת נענה לפנייה והסכים. הסרט, דומיניון, אמור להיות מאוד קשה לצפייה, אמת כואבת אגרסיבית, לא מצונזרת – אמת שהיא הגיהנום של מיליוני חיות. אני אפילו לא יודעת אם אני אהיה מסוגלת לצפות בסרט כזה אבל חשוב לי מאוד להביא אותו להמבורג. אז תרשמו, 12 באוגוסט, תבואו!

ולמעבר החד של הפוסט:

רציתי לדבר קצת על הקיץ. בשנה שעברה לא היה, וגם לא בשנה לפני כן. בעצם הרבה זמן לא היה כאן קיץ, ואני לא מדברת על קיץ ישראלי, מדברת על קיץ בקנה מידה גרמני. והנה השנה, הללויה, אפריל ומאי היו נהדרים חמסה חמסה חסמה, שמשיים, חמים, נעימים, כל כך נהדרים, שמש עד עשר בלילה, כפכפים במשך שבועות, ילדים שלובשים שכבה קלילה אחת, רביצה בגינות של חברים (פתאום בא לי על גינה גם), ארוחת ערב חפיפות, כמות עצומה של פירות קיץ: פטל, אוכמניות, תותים, ובעיקר הרגשה נהדרת של חיים – ימים כאלו שמזיעים בהם, מתלכלכים בהם, חיים בהם. יוני בנתיים סביר, עם קצת ימי חורף לפרקים אבל אני אופטימית! 

IMAG9611

IMAG8836

imag8759.jpg

ומה עם נושקה? ילדה אחת בגן גזרה לה את השיער ולא הייתה לי ברירה ונאלצתי ליישר אותו, יצא לא רע, עם צד אחד יותר ארוך (הצד שנגזר היה ממש קצר) אבל העצבים היו בשיאם, ממש זעמתי. וכן, למה הילדה גזרה לה את השיער? למה הן שיחקו עם מספריים לבד בחדר אמנות? היכן היו הגננים?

IMAG6660

לפני

IMAG7470.jpg

התספורת מהילדה בגן

imag8203.jpg

מה הצלחתי לעשות

השכנים האהובים שלנו מתחתנים היום – יש מסיבה קטנה (70 איש) בבית, ובחורף הם יעשו חתונה אמיתית. לנון ציירה להם ציור מהמם (בהדרכתי, עזרתי עם הפרח והפרפר ובשנייה האחרונה הצלחתי למנוע ממנה לצייר בולבול לשני החתנים). IMAG1830.jpg

IMAG1908.jpg

IMAG1888.jpg 

עד לפעם הבאה!

אה רגע, הנה כתבה על שחקן כדורגל צ'יליאני שוויצרי שמשחק בנבחרת שוויץ במונדיאל – שורד בקע סרעפתי מולד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s